середа, 28 квітня 2021 р.

29 квітня – Всесвітній день танцю . Інформативний виховний захід


 

Мета :

ü ознайомити вихованців з поняттям «танець», його особливостями та історією виникнення свята,

ü розширити знання вихованців про різновиди танців,

ü закріпити знання про танцювальне мистецтво,

ü сприяти розвитку потягу до прекрасного,

ü сприяти вихованню естетичного смаку.

Обладнання : мультимедійна презентація до заходу, малюнки різноманітних видів танцю.

 

Хід заняття :

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності вихованців. Повідомлення теми і мети заняття.

Слайд 1. Ребус

Танець

Слайд 2. Ви дуже часто чуєте слово «танець» : у школі, в мультфільмах, розмовах з друзями.. Та чи знаєте ви що це таке? (відповіді учнів). Сьогодні ми з вами детальніше поговоримо про це поняття, дізнаємося історію його виникнення, які бувають танці тощо.

ІІІ. Робота над темою

Розповідь

Слайд 3. Усім людям дуже подобаються танці, тому починаючи з 1982 року, за рішенням ЮНЕСКО, 29 квітня є Всесвітнім днем танцю.

Слайд 4. Саме в цей день народився  французький балетмейстер Жан Жорж Новер реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

В цей день весь танцюючий світ відзначає своє професійне свято проводяться фестивалі, а також концерти творчих танцювальних колективів. 

Та що ж таке танець?

Слайд 5. Танець — вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла.  Це  хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. Танці розвивають почуття ритму, виробляють правильну поставу і дарують упевненість у собі. А також виховують і вчать культури поведінки. Розвивають потяг до краси, виховують повагу юнака до дівчини і прагнення виглядати красивими і вихованими.

Слайд 6. Танець з’явився дуже давно, він існує в культурних традиціях всіх народів світу. Наші предки придумували невигадливі рухи, що б розважитися, а під звуки бубнів виконували звичайні або ж обрядові танці. За довгу історію людства танець змінювався, відображаючи його культурний розвиток.

Слайд 7. Танець споконвіку допомагав спілкуванню людей: весело проводити час з друзями, знайомитися та зустрічатися на балах, на вечірках, у клубах тощо. Спілкуванню служать здебільшого парні танці, що виникли насамперед із цією метою. Існує дуже багато видів і форм танцю.

Слайд 8. Народний танець — яскраве вираження менталітету і творчості кожного народу, віддзеркалення традицій, хореографічної мови, пластичної виразності у співвідношенні з музикою. 

Серед відомих українських народних танців - гопак (слайд 9), метелиця (слайд 9), козачок (слайд 10), тропак (слайд 10), коломийка (слайд 11), аркан (слайд 11), полька (слайд 12) та інші.

Серед танців інших народів світу можна відзначити такі як : жок (слайд 13), класичні індійські танці (слайд 14), танок живота (слайд 14), краков'як (слайд 15), лезгінка (слайд 15), атан (слайд 16), болеро (слайд 16), гальярда (слайд 17), хула (слайд 17), танок «Заулі» (слайд 18), танок «Морісс» (слайд 18), сіртакі (слайд 19), танго (слайд 19), самба (слайд 20), румба (слайд 20) та багато інших.

Слайд 21. Класичний танець є основою мистецтва балету, започаткованого наприкінці XVI століття. Танець у балеті має свою особливу техніку, якій потрібно довго й змалечку навчатися.

Слайд 22. За кількістю учасників усі танці поділяються на сольні, парні та групові.

Слайд 23-25. Сучасні танці

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Слайд 26-29. Вікторина

1.     Назвіть найдавніший вид народного танцювального мистецтва, що виконується й досі? (Хоровод)

2.     Як називається спідниця балерини? (Пачка)

3.     Якого числа відзначаться всевітній день танцю? (29 квітня)

4.     Оберіть, де на слайді зображені групові танці?

Слайд 30-31. Загадки про види танців

ü Як закружляє цей танець,

Як зачарує нас.

Всьому світу відомий

Ніжний віденський …  (Вальс)

ü Всі герої вистави на сцені танцюють

Не співають, не грають і не малюють.

Ні для кого не секрет,

Звуть виставу цю …  (Балет)

V. Підсумки уроку. Рефлексія

§  Про що ми сьогодні з вами говорили?

§  Яке свято відзначається щороку 29 квітня?

§  Що прийнято робити в цей день? (проводити танцювальні конкурси, змагання тощо)

§  Які бувають танці?

§  Назвіть найвідоміші українські/танці світу?

§  Що було легко? Що далося складніше?